با سلام و با نام و یاد خدا ، سن همیشه می گویند که یک عدد است ولی برای اینکه در کاری موفقیت داشته باشید آیا نیاز هست که سن شما چقدر باشد؟ برای مثال شما یک کسب و کار میخواهید راه اندازی کنید آیا سن شما از 50 گذشته باشد ، میتوانید آن کار را راه اندازی کنید؟ در سخنرانی تد که اینبار برای شما آورده ایم آقای Albert Laszlo Barabasi در مورد موفقیت صحبت می کند و میگوید که برای موفق شدن حد و مرزی وجود دارد یا خیر !!!!!

کارآزموده و موفقیت شما …

کارآزموده برای بهتر شناختن شما با کسب و کار ها برخی از سخنرانی های تد را برای شما تهیه کرده است تا با دیدن آن ها در مورد کسب و کار های خودتان ایده های بهتری داشته باشید و به موفقیت برسید .

امیدواریم که بتوانیم راهگشای کسب  کار شما باشیم.

درباره TED :

تِد (به انگلیسی: TED، مخفف Technology, Entertainment, Design) یک مجموعه همایش جهانی است که توسط بنیاد Sapling که سازمانی غیرانتفاعی خصوصی است، با شعار «ایده‌ها ارزش گسترش دارند»، برگزار می‌شود.

سخنرانی TED

تاریخ TED :

تد در فوریهٔ ۱۹۸۴ (اسفند ۱۳۶۲) به عنوان یک رویداد تکی پایه‌گذاری شد. مجموعه همایش سالیانه از ۱۹۹۰ شروع شد. تمرکز اولیهٔ سخنرانی TED روی تکنولوژی و طراحی با ریشه‌های سیلیکون ولی بود، اما از آن به بعد تمرکزش وسیع‌تر شده‌است تا سخنرانی‌هایی را از موضوعات علمی، فرهنگی و دانشگاهی زیادی شامل شود.

کنفرانس اصلی تد هر ساله در شهر ونکوور در ایالت بریتیش کلمبیا در کانادا و در مرکز همایش ونکوور برگزار می‌شود. کنفرانس دیگر تد، تداکتیو در شهر مجاور ویستلر برگزار می‌شود. تا قبل از سال ۲۰۱۴، این دو همایش به ترتیب در لانگ‌بیچ و پالم‌اسپرینگز در کالیفرنیا برگزار می‌شدند. رویدادهای تد هم‌چنین در سراسر آمریکای شمالی و اروپا و آسیا با پخش زندهٔ سخنرانی‌ها برگزار می‌شود.

سخنرانی TED یک طیف وسیع از موضوعات را از تحقیق و علم به صورت عملی و فرهنگ که عمدتاً به شیوهٔ داستان‌گویی بیان می‌شود، شامل می‌شود. به سخنرانان حداکثر ۱۸ دقیقه فرصت ارائهٔ ایده‌هایشان به خلاقانه‌ترین و جذاب‌ترین شیوه‌ای که می‌توانند، داده می‌شود. موفقیت تد بر این پایه می باشد.

سخنرانان:

سخنرانان قبلی سخنرانی TED شامل بیل کلینتون، جین گودال، ال گور، گوردون براون، بیلی گراهام، ریچارد داوکینز، بیل گیتس، بونو، پایه‌گذاران گوگل لری پیج و سرگئی برین و بسیاری از برندگان جایزهٔ نوبل هستند. مسئول کنونی تد کریس اندرسون، بریتانیایی روزنامه‌نگار کامپیوتر و ناشر مجله سابق، است.

از ژوئن سال ۲۰۰۶، پیشنهاد شد که سخنرانی‌ها به صورت رایگان از طریق وبگاه TED.com و تحت مجوز BY-NC-ND کرییتیو کامانز پخش شود. از مارس ۲۰۱۶، بیش از ۲۴۰۰ سخنرانی از طریق همین وبسایت قابل مشاهده و دسترسی است.

در ژوئن ۲۰۱۱، تصاویر ترکیبی از سخنرانی‌ها بیش از ۵۰۰ میلیون بار مشاهده شده بود . قبل از نوامبر ۲۰۱۲، سخنرانی‌ TED در سراسر جهان بیش از یک میلیارد بار بازدید شده بودند. البته همه سخنرانی‌ها به یک اندازه محبوب و شناخته شده نیستند. با این وجود، سخنرانی‌هایی که توسط اعضا انجمن‌های علمی یا فرهنگستان‌های ادبی صورت می‌گرفتند. بیشتر از میانگین و سخنرانی‌های مرتبط با هنر و صنعت و طراحی کم‌تر از میانگین به صورت آنلاین مشاهده می‌شوند.

و از مه سال ۲۰۱۵ پیشنهاد شد که سخنرانی های تد به صورت رایگان در اپلیکیشن ها موبایل قرار دادن شود ،در سال های جاری سیستم عامل اندروید و iOS به خوبی از این پیشنهاد استقبال کردند و از سال ۲۰۱۶ به صورت رسمی وارد لیست برنامه های پرکاربرد اندروید و iOS شد.