با سلام و به نام خداوند مهربان ، امیدوارم که حال همگی خوب باشه . شما در بهترین حالت ممکن در کسب و کار خود باشید و حتی اگر پیشرفته ترین فرد در کسب و کار خود باشید، برای پیشرفت بیشتر نیاز به مربی دارید . مربی کاری که انجام می دهد اینست که شما را دنبال می کند ، مشکلاتتان را به شما می گوید و در کارهایتان همراهی می کند و به شما آموزش و مهارت یاد می دهد . اما در این میان تنها اشخاصی که از این فرد در کنارشان نمی بینند قشر زحمت کش آموزگاران است . در سخنرانی پیش رو آقای Bill Gates که یک متخصص در زمینه های گوناگون مخصوصا فناوری اطلاعات و فناوری روز می باشد در این باره صحبت می کند.

 سخنرانی Bill Gates

سخنرانی تد و سخنرانی Bill Gates

آموزگاران نیز نیاز مند یک مربی هستند.هر کس که شغل خود را به این عنوان (آموزگار)داده است و میخواهد به بازخورد خود کمک کند این سخنرانی را ببیند.

آموزگاران به علت اینکه خود مربی هستند در کنار کار خود کسی را به عنوان مربی ندارند و یا به فکر آن نیستند و چه خوب است اگر کسی را به عنوان مربی برای کار های خود داشته باشند تا مشکلاتشان را به آن ها بگوید . حتی می توانند خود مربی خود شوند و شیوه های جدید را به کار گیرند

کارآزموده بر این باور است که کسب و کار آموزگاران بسیار دشوار است و باید با متد های روز و همچنین با سلیقه های بسیاری کنار بیاید . تیم کارآزموده همیشه برای در نظر گرفتن خواسته های دیگران دقت زیادی داشته است و حتی الامکان بهترین راه را برای آن در نظر گرفته است .

امیدواریم که این سخنرانی برای آموزگاران و همچنین عموم رضایت بخش باشد.

درباره TED :

تِد (به انگلیسی: TED، مخفف Technology, Entertainment, Design) یک مجموعه همایش جهانی است که توسط بنیاد Sapling که سازمانی غیرانتفاعی خصوصی است، با شعار «ایده‌ها ارزش گسترش دارند»، برگزار می‌شود.

سخنرانی TED

تاریخ TED :

تد در فوریهٔ ۱۹۸۴ (اسفند ۱۳۶۲) به عنوان یک رویداد تکی پایه‌گذاری شد. مجموعه همایش سالیانه از ۱۹۹۰ شروع شد. تمرکز اولیهٔ سخنرانی TED روی تکنولوژی و طراحی با ریشه‌های سیلیکون ولی بود، اما از آن به بعد تمرکزش وسیع‌تر شده‌است تا سخنرانی‌هایی را از موضوعات علمی، فرهنگی و دانشگاهی زیادی شامل شود.

کنفرانس اصلی تد هر ساله در شهر ونکوور در ایالت بریتیش کلمبیا در کانادا و در مرکز همایش ونکوور برگزار می‌شود. کنفرانس دیگر تد، تداکتیو در شهر مجاور ویستلر برگزار می‌شود. تا قبل از سال ۲۰۱۴، این دو همایش به ترتیب در لانگ‌بیچ و پالم‌اسپرینگز در کالیفرنیا برگزار می‌شدند. رویدادهای تد هم‌چنین در سراسر آمریکای شمالی و اروپا و آسیا با پخش زندهٔ سخنرانی‌ها برگزار می‌شود.

سخنرانی TED یک طیف وسیع از موضوعات را از تحقیق و علم به صورت عملی و فرهنگ که عمدتاً به شیوهٔ داستان‌گویی بیان می‌شود، شامل می‌شود. به سخنرانان حداکثر ۱۸ دقیقه فرصت ارائهٔ ایده‌هایشان به خلاقانه‌ترین و جذاب‌ترین شیوه‌ای که می‌توانند، داده می‌شود. موفقیت تد بر این پایه می باشد.

سخنرانان:

سخنرانان قبلی سخنرانی TED شامل بیل کلینتون، جین گودال، ال گور، گوردون براون، بیلی گراهام، ریچارد داوکینز، بیل گیتس، بونو، پایه‌گذاران گوگل لری پیج و سرگئی برین و بسیاری از برندگان جایزهٔ نوبل هستند. مسئول کنونی تد کریس اندرسون، بریتانیایی روزنامه‌نگار کامپیوتر و ناشر مجله سابق، است. در سخنرانی که آقای Bill Gates در مورد آموزگاران دارد به این نکته اشاره دارد که همه نیازمند یک مربی خوب هستند.

از ژوئن سال ۲۰۰۶، پیشنهاد شد که سخنرانی‌ها به صورت رایگان از طریق وبگاه TED.com و تحت مجوز BY-NC-ND کرییتیو کامانز پخش شود. از مارس ۲۰۱۶، بیش از ۲۴۰۰ سخنرانی از طریق همین وبسایت قابل مشاهده و دسترسی است.

در ژوئن ۲۰۱۱، تصاویر ترکیبی از سخنرانی‌ها بیش از ۵۰۰ میلیون بار مشاهده شده بود . قبل از نوامبر ۲۰۱۲، سخنرانی‌ TED در سراسر جهان بیش از یک میلیارد بار بازدید شده بودند. البته همه سخنرانی‌ها به یک اندازه محبوب و شناخته شده نیستند. با این وجود، سخنرانی‌هایی که توسط اعضا انجمن‌های علمی یا فرهنگستان‌های ادبی صورت می‌گرفتند. بیشتر از میانگین و سخنرانی‌های مرتبط با هنر و صنعت و طراحی کم‌تر از میانگین به صورت آنلاین مشاهده می‌شوند.

و از مه سال ۲۰۱۵ پیشنهاد شد که سخنرانی های تد به صورت رایگان در اپلیکیشن ها موبایل قرار دادن شود ،در سال های جاری سیستم عامل اندروید و iOS به خوبی از این پیشنهاد استقبال کردند و از سال ۲۰۱۶ به صورت رسمی وارد لیست برنامه های پرکاربرد اندروید و iOS شد.